zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
PL EN
RSS
SmodCMS

SmodFM

System prezentacji instrukcji i procedur SmodFM

SmodFM to system do prezentacji różnorakich instrukcji, procedur, zasad postępowania, przepisów (także kulinarnych) itd.

Każdą stronę można wydrukować. Docelowo możliwe też będzie drukowanie całości instrukcji i generowanie plików PDF. Nazwa pochodzi oczywiście od słów "friendly manual"...

Każda aktualizacja czy dodanie nowych treści są sygnalizowane użytkownikom. Na każdej stronie można przekazać informację zwrotną czy publikowane treści są czy nie są pomocne. Opcje tę można wyłączyć. Edytor oferuje szereg niezbędnych opcji.

Wszystko jest oczywiście konfigurowalne. Układ (layout) jest oparty w całości na CSS. Zapraszam do testów. Program można pooglądać na stronie fm.smod.pl - na przykładzie instrukcji do SmodCMS, można zapoznać się z jego możliwościami.

SmodFM jest inny

SmodFM różni się od SmodCMS założeniami dotyczącymi publikacji treści.

W SmodFM od wersji 1.02 można ukrywać strony za hasłem, jednakże strony "za hasłem" są widoczne w menu, jedynie ich treść jest niedostępna. Kolejną różnicą jest brak dziedziczenia tego bycia "za hasłem". Jeżeli jakaś strona jest oznaczona "za hasłem", a jej podstrona nie, to ta podstrona i jej treść będzie widoczna bez logowania.

Naczelną zasadą jest więc ukrywanie treści stron, a nie stron.

Kolejną różnicą jest brak "strony" rejestracji i logowania. Można po prostu włączyć lub wyłączyć możliwość rejestrowania się i logowania, ale nie można edytować żadnej treści przy formularzu.

I jedna jeszcze różnica - edytor (osoba) nie jest jednocześnie użytkownikiem serwisu, a więc po zalogowaniu się na stronę nie jest automatycznie zalogowany(a) do panelu edycyjnego. Także po zalogowaniu się do panelu nie jest zalogowny(a) na stronę, a hasło edytora nie działa na stronie.